OLSZTYN
  Object moved

Object moved to here.szukaj
 
 
 
Zasięg terytorialny ośrodka
 
ROBIDZ NA CO DZIEń
Biblioteka
Archiwum
 
POMNIKI HISTORII
Frombork
 
 


Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w Olsztynie
Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w Olsztynie
data dodania: 13.07.2006 (data modyfikacji: 26-11-2008)


Powstał w 2005 r., jako oddział terenowy Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków. Zakresem swych działań Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w Olsztynie obejmuje teren województwa warmińsko – mazurskiego, z wyłączeniem sześciu gmin: Tolkmicko, Milejewo, Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy oraz Rychliki, stanowiących integralną część Żuław Wiślanych, które znajdują się w sferze działania Regionalnego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków w Gdańsku. Działalność Ośrodka koncentruje się na rozpoznawaniu, badaniu i dokumentowaniu środowiska kulturowego regionu, gromadzeniu i udostępnianiu informacji o środowisku kulturowym regionu oraz upowszechnianiu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego regionu. Oddział olsztyński skupia specjalistów z dziedziny historii sztuki, archeologii, architektury, historii i etnografii, których potencjał naukowy jest wykorzystywany przy pracach badawczych prowadzonych w regionie.drukuj stronę


 
AKTUALNOŚCI
archiwum
 
06.11.2009
W środę 21 października miał miejsce wernisaż wystawy „Nasze dziedzictwo. Aleje przydrożne Warmii i Mazur”. Można ją oglądać przez najbliższy miesiąc.

więcej

 
 
07.10.2009
Inauguracja tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa „Zabytkom na odsiecz! Szlakiem grodów, zamków i twierdz” miała miejsce w Elblągu, w miejskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym.

więcej

 
 
03.06.2009
Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków dołożył cegiełkę do realizacji projektu „Olsztyńskie zabytki codziennie mijamy, ale czy na pewno je znamy?” przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 im. Jan Liszewskiego w Olsztynie.

więcej

 
 
 
 
  aktualizacja: 05.09.2006
  o nas | projekty i programy | współpraca | region  
 

2005 - Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków

email: agrygo@kobidz.pl